Prioritou nám je . . . svoboda, volnost, nezávislost, život bez
           Rakousko-Uherské monarchie

Vyhraněný názor máme na . . . lidskou společnost, politiku,
           soudruhy
a jejich sympatizanty a zkrátka na
všechny,
           kteří to vždy mysleli dobře
Zájmem se nám stalo téma . . . "život mimo systém s úpravou
           několika
bodů nepsaných pravidel"

V červnu roku 1980 byla z tehdejší politické moci zlikvidována trampská osada Zálesí a nebýt této události a zvlášť politicky vedeného soudu, nikdy by nevznikl spolek Orlík !!!

Vznik:
Nápad založit spolek Orlík vzešel na podzim 1985. Oficiální registrace pod jakýkoliv svaz české Národní fronty tehdejší doby byla odepírána. Důvod byl prostý, politický profil zakládajících členů spolku! Snaha registrovat se byla pod svaz filatelistů, chovatelů drobného zvířectva, zahrádkářů a na počtvrté to vyšlo. Orlík získal "přístřeší" pod Československým svazem tělesné výchovy - zájmová sdružení, malá kopaná. Registrace byla potvrzena 26.11.1986. Vedle spolku vznikl klub MFC Orlík, do kterého byli angažováni fotbalisté a Orlík tak vkročil na cestu soutěží malé kopané.
Podstata:
Orlík vznikem chtěl být pomyslnou zdí oddělen od světa tehdejší komunistické ideologie a plnit tak svá poslání, registrace spolku spočívala ke zmenšení dohledu státních orgánů nad členy spolku. Později, v devadesátých letech minulého století, začala být hlavním programem spolku zájmová činnost pro další kamarády a zkrátka především pro všechny slušné lidi.
Činnost:
Spolkem byl celá léta veden klub MFC Orlík, členové vymýšlejí a organizují volnočasový, zájmový program v oblasti sportu, kultury, sběratelství a společenských akcí. Akce doplňují autogramiády významných osob, nejen sportovců, a besedy s historiky, se členy spolku Orlík o minulosti a o životě.
Smysl existence:
Po roce 1989, po pádu totalitního režimu, existence Orlíku pozbývala smyslu a měl být zrušen. Jestliže je spolek stále aktivní, potom je v české společnosti určitě něco špatně !!! Je také nutné přiznat, že spolek obsahem programu získává stále více zájemců a především pro ně spolek stále existuje.