Přijďte si zjistit hodnotu vaší sbírky
Celkem devět víkendů v únoru a v březnu 2025 bude probíhat oceňování všech předmětů expozice sportovního archivu a sbírky TV sport. Cenění budou provádět zahraniční odborníci a vám všem sběratelům sportovních autogramů, různých relikvií a kartiček při této příležitosti dáváme jedinečnou možnost, abyste přišli a nechali si ocenit vaše sbírky !!!
V místě expozice, v penzionu na osadě - pátek až neděle 8,oo - 18,oo hod.:
31.1.-2.2.  -  7.2-9.2.  -  14.2.-16.2.  -  21.2.-23.2.  -  28.2.-2.3.
   7.3-9.3.  -  14.3-16.3.  -  21.3.-23.3.  -  28.3-30.3.
Zajistěte si s předstihem termín a čas !!!

sobota, 3.8. 2024  -  XXV. setkání sběratelů

Jubilejní XXV. setkání sběratelů proběhlo podobně jako v minulých letech. Zúčastnilo se 53 sběratelů: 41 stálých, již "domácích", 6 tradičních ze sběratelského klubu v Bad Tölzu, 1 sběratel-obchodník z USA a nově jsme přivítali 5 sběratelů ryze hokejových karet z Královéhradecka a z Prahy, kteří byli velmi překvapeni "domácí" atmosférou, kamarádským přístupem, stylem akce, což prý na akcích-burzách hokejových karet po Česku není.
Jelikož se účastníci setkání začali sjíždět již v pátek, byl dostatek času na "pokec" o všedním životě, nově byla zpřístupněna expozice sportovního archivu a sbírky TV SPORT a na samotné akci se besedovalo o vydaných novinkách, přírůstcích ve sbírkách a v rámci transakcí byl obdiv nad mnoha cennými unikáty. Poslední aktéři se rozjížděli k domovu v neděli dopoledne a prý "za rok nashle" .....

čtvrtek-neděle, 25.-28.7. 2024  -  výstava fotografií, setkání - návštěva, míčový šestiboj

Od čtvrtka do neděle byla otevřena výstava fotografií Cigiho ze 70. a 80.let "Léto na Želivce". Výstavu zhlédlo více než 80 zájemců, kterým byl poskytnut komentář ke každému souboru fotografií.
V sobotu se uskutečnil další ročník míčového šestiboje. Celkem 16 účastníků zastihlo velmi horké počasí, ale výkony byly na velmi dobré úrovni. Zvítězil Jára z Benešova, který podobné akce objíždí všechny, když mu čas dovolí. Na dalších místech se umístili: 2. Slamák (Podblanický spolek), 3. Fery (chatová osada Boroviny). Velmi pěkného výsledku dosáhl nejstarší účastník šestiboje Stýf (64 let, chatová osada Meziboří), celkově 7.místo.
O víkendu jsme byli poctěni návštěvou vyslanců z T.O. Aljaška z Brdských lesů. Shledání po 48 letech !!!!! ... a kytary utichly až uprostřed hluboké noci, i přes pokročilý věk některých bardů.

pátek, 19.7. 2024  -
přátelské utkání v malém fotbalu  MFC Orlík vs. FC Elefant Plzeň

K přátelskému utkání jsme si pozvali soupeře, se kterým jsme sváděli boje v 1. a 2.lize ČR v letech 2006-2011. Orlík zvítězil 5 : 3, což ani nebylo podstatné .... Oba týmy předváděly fotbálek na velmi vysoké úrovni, a tak se hlavně bavili diváci, kterých se sešlo 720. Na zdejším fotbalovém hřišti prý vyšší návštěva nikdy nebyla a kapacita zřejmě i tak byla přečerpána.
Oba týmy nastoupily s většinou veteránů, tehdejších aktérů, které doplňovalo několik mladých fotbalistů. Fotbal bavil moc, po zápase se společně do pozdních hodin vzpomínalo, akce se povedla.
Reprezentovat Orlík se sjeli fotbalisté klubu ze všech koutů od Sázavy, od Želivky a z jižních Čech.
- - -  Svatoslav Novotný,  Jan Bezstarosta,  Jiří Dolejš,  Michael Vondráček,  Tomáš Michálek,
        Tomáš Vratislavský,  Standa Kubát III.,  Tomáš Čáp,  Luboš Homola,  Pavel Snášel,  Libor Doležal